چگونه داستان تخیلی بنویسیم ؟

چگونه داستان تخیلی بنویسیم ؟

ساخت وبلاگ

امکانات وب

چگونه داستان تخیلی بنویسیم ؟

چگونه داستان تخیلی بنویسیم ؟

 

هیچ دوره زمانی برای نوشتن رمان در ژانر تخیلی (فانتزی) مناسب تر از زمان کنونی نبوده است. ژانر تخیلی که روزی ژانری حاشیه ای محسوب می شد، اکنون همه جا در فرهنگ پاپ وجود دارد، از هری پاتر گرفته تا بازی تاج و تخت. همچنین این ژانر روز به روز در حال تغییر است، زیرا نویسندگان برای دستیابی به قله های جدید همچنان به تفسیر، واژگونی و بسط آن می پردازند. از طرف دیگر، به نظر می رسد که تقاضای مردم برای این نوع داستان ها و البته دانلود رمان تخیلی روز به روز در حال افزایش است.

اگر قصد نوشتن داستانی در این ژانر دارید نکاتی را باید در نظر داشته باشید:

1. بازار خود را مشخص کنید

اگر بازار خود را نمی شناسید، قطعا اشتباه کرده اید. ممکن است بگویید که باز هدف من ژانر تخیلی است. اما باید مشخص کنید که داستان مخصوص کودکان است یا بزرگسالان؟ آیا موجودات خیالی در داستان شما هستند یا فناوری های خیالی؟ آیا داستان در دنیای مدرن فضاسازی شده است یا تصویری تخیلی از زندگی در زمان گذشته است؟ مسلما هیچ کس هری پاتر و کتاب های استفان کینگ را در یک رده قرار نمی دهد.

2. دنیای داستان خود را از طریق نوشتن داستان های کوتاه گسترش دهید

آیا می دانستید که جی.آر.آر تالکین قبل از شروع هابیت، داستان های کوتاهی در مورد سرزمین میانه می نوشت؟ بالاخره باید از جایی شروع می کرد. یک روش مناسب برای ایجاد دنیای داستان شما نوشتن داستان های کوتاهیست که برخی از شخصیت های داستان شما را در برگیرد. این به شما این آزادی را می دهد تا یک جهان جدید و بدون مرز ایجاد کنید.

دنیای خیالی خود را از طریق داستانهای کوتاهی که شامل شخصیت های داستان باشند، بسازید.

بنابراین اگر هنوز نمی توانید رمان خود را بصورت تمام عیار آغاز کنید، نگران نباشید. در عوض با نوشتن داستانهای کوتاه می توانید کم کم دنیای خیالی خود را خلق کنید.

3. پیش از شروع داستان طرح خود را مشخص کنید

داستانها در ژانر فانتزی غالباً پیچیده و حماسی هستند. مسلما نمی خواهید که به انتهای کتاب برسید و فراموش کرده باشید که بخشی از طرح داستان یا پیرنگ را به نتیجه برسانید. به همین دلیل قبل از شروع نوشتن، کلیت طرح خود را آماده کنید. اگر در ابتدا داستان خود را بدانید، دنیای خود را خیلی بهتر می شناسید، بنابراین پس از طرح ریزی داستان، می توانید از این ساختار به عنوان نقشه ای استفاده كنید تا صحنه به صحنه دنیای خود را بسازید.

4. دنیای خیالی خود را به طرح خود پیوند دهید

طرح و دنیای خیالی داستان شما باید با هم در ارتباط باشند. می خواهید داستانی بدیع بنویسید، بنابراین از خود بپرسید که چه چیزی جهان من را متمایز می کند؟ نکته مهم این است که یک جهان غنی می تواند به اندازه هر کدام از دیگر شخصیت های داستان نقش بزرگی را در طرح کلی داستان ایفا کند.

استقلال موزیک...
ما را در سایت استقلال موزیک دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ممود بازدید : 58 تاريخ : جمعه 14 آذر 1399 ساعت: 6:46

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :